tab
Prodej kol Podpořit Sběr kolNakládáme po 12-té

Rok se s rokem sešel a nás čeká opět velké vyvrcholení naší společné snahy a úsilí - nakládka kol a potřebného vybavení pro usnadnění cesty dětí do škol v Gambii. Bude se jednat o 12. nakládku v pořadí a shodou okolností 21. kontejner (dvojky a jedničky si s námi letos hrají).
Nakládka se uskuteční v úterý 9.7. od 8:00 do cca 12:00, v našem centrálním skladě v areálu Nové šance, z.s. (areál bývalých kasáren, Koblov). 
Kdokoliv z Vás, je srdečně zván.
 
 
Co všechno nakládáme a bez koho by to nešlo?
 
Budeme nakládat až 500 technicky upravených kol pro děti. Kola dobrovolně technicky upravovali vězni v Heřmanické věznici. Ve vězeňské dílně, pod vedením našeho nového mistra Vlastíka Klapky. Část kol byla upravena také díky team buildingovým programům s přesahem pomoci, pořádaných Českou cestou, s.r.o. pro týmy z českých firem. Kola by měla v Gambii dětem déle vydržet a nepotřebovat často zásah školních mechaniků díky zapouzdřeným středům, volnokolečku, širokým a pevným řetězům a klikám s jednopřevodníkem. 
 
Dále nakládáme kolem 30 sad náhradních dílů, které jsme sundali ze jiných sesbíraných kol, která nebyla pro Gambii až tak vhodná. Sady dodáváme do škol, které jsou nyní do projektu zapojené (32 škol) - využívají je k opravám kol, která už v Gambii jezdí. Demontáž dílů dělají lidé těžce uplatnitelní na trhu práce pod vedením Dana Ščigela v centrálním skladě Kol pro Afriku (v areálu Nové šance, z.s.).  Nově se na demontáži dílů z kol podíleli také klienti Chráněné dílny při Charitě Sv. Alexandra v Ostravě Kunčičkách. Posíláme také tradičně kvalitní pláště a duše zn. Mitas darované firmou Telleborg. 
 
A co víc? Odesíláme i nářadí pro obnovu vybavení našich školních mechaniků a kompletní toolboxy pro Gambijský technický institut - vyšší odborná technická škola, kde se budou dovezená kola kompletovat. Kola totiž nově posíláme "v balíčku" tak, ať se jich do kontejneru vleze co nejvíce.
 
Součástí nakládky bude také 50 speciálně upravených kol pro Gambijský Červený kříž a jejich dobrovolníky na kole.  Na natírání kol se podíleli dobrovolníci z Ostravského Červeného kříže. Kola budou osazeny lékárničkami, které dodal Olomoucký Červený kříž.
 
Nic z toho bychom do Gambie nemohli vypravit a odeslat bez Vás. Vás všech, kteří nám pomáháte 
  • se sbíráním kol, 
  • svozy kol do Ostravy, 
  • úpravami a demontáží kol, 
  • finančně nám dopomáháte s nákupem či sponzorským dodáním potřebných náhradních dílů a nářadí a s náklady na přepravu kontejneru, 
  • s propagací,
  • s účetnictvím,
  • prostě vším co se s Koly pro Afriku pojí a točí. 
Je Vás mnoho, kdo se na všem podílí a tato spolupráce nás náramně těší. 
 
Kromě výše uvedených bych chtěla zvědomit a poděkovat za podporu organizátorům a sponzorům těchto benefičních akcí:
- Sněhuláci pro Afriku - akce pořádaná každoročně na školách, 
- Beach volejbalové turnaje v Uherském Hradišti a Kroměříži. 
- Benefiční půjčovna kol na Colours of Ostrava 2018
 
Dále děkujeme za dotační podporu Magistrátu města Ostravy, Moravskoslezskému kraji, Nadace ČEZ - potažmo všem kdo šlapali na Colours 2018 na oranžovém kole a konečně dotační podporu v rámci České rozvojové pomoci pod záštitou Ministerstva zahraničních věcí a České ambasádě v Senegalu.  
 
A v neposlední řadě děkujeme společnosti Air Sea, za jejich každoroční podporu a přepravu kontejnerů, které míří do Gambie. 
 
Cítíme velký vděk a pokusíme se vám zprostředkovat alespoň ždibec té velké gambijské radosti a poděkování.

Hlavní partneři organizace

logo

Brussels Airlines

Brussels Airlines patří k hlavním partnerům organizace díky dlouhodobé podpoře ve formě poskytování letenek do Gambie v rámci Brussels Airlines Foundation zdarma. Bez této pomoci bychom měli cestu na africký kontinent velmi ztíženou. Děkujeme.Přejít na web partnera
logo

Mitas

Mitas, a.s. je partnerem Kol pro Afriku také od samého počátku, kdy jsme začali přemýšlet o potřebě kvalitních náhradních dílů. Srovnání kvality plášťů a duší této značky s těmi, které jsou běžně v Africe dostupné, je velmi vypovídající. Je to také důvod, proč o tuto spolupráci stojíme a velmi si jí vážíme. Děkujeme.Přejít na web partnera
logo

Advanced AIRSEA

Advanced AIRSEA je našim partnerem již řadu let. Jedná se o našeho hlavního logistického partnera pro zasílání kontejnerů do Gambie a poté pro zajištění navazující přepravy do vesnice Gunjur. Velice si této spolupráce vážíme a věříme, že bude nadále úspěšně pokračovat. Velmi děkujeme za společnou cestu.Přejít na web partnera
logo

Toptrans

Společnost Toptrans a.s. je dlouholetým partnerem organizace v oblasti vnitrostátní logistiky. Ani bychom nespočítali, kolik kol nám již Toptrans přepravil. Jsou to jistě tisíce. Vážíme si této spolupráce, neboť víme, že bez ní by se Kola pro Afriku netočila. Velmi děkujeme za společně kilometry.Přejít na web partnera
logo

DB Schenker

Společnost DB Schenker podporuje naši organizaci jakožto jeden z hlavních vnitrostátních logistických partnerů. Naše nezisková organizace si spolupráci velmi považuje. Děkujeme.Přejít na web partnera
logo

OZO Ostrava

Společnost OZO Ostrava se zabývá převážně svozem odpadu. Kdyby nebylo vnímavých dárců, asi by tam darovaná kola skutečně skončila. Avšak společnost OZO Ostrava patří mezi naše hlavní vnitrostátní logistické partnery. Pomáhají nám svážet kola v rámci Ostravy, MSK kraje a hlavně z a do věznice. Velmi děkujeme za perfektní spolupráci.Přejít na web partnera
logo

Nová šance

Nebýt všech dobrých duší z organizace Nová šance o.s., naše kola by se určitě netočila tak, jako tomu dnes je. Spolupráce probíhá převážně v centrálním skladu v Ostravě Koblově. Velmi děkujeme za možnost užívat tyto prostory a veškeré společné aktivity, nakládky, atp. Děkujeme.Přejít na web partnera
logo

Věznice Heřmanice

Již řadu let spolupracujeme s Věznicí Heřmanice v oblasti montáží a oprav darovaných kol.  Vedení věznice velmi děkujeme za skvělou spolupráci. Právě zde se zářně naplňuje princip pomoci na mnoho stran. Přejít na web partnera
logo

Hasičský záchranný sbor ČR

Bez hasičů by to nešlo! HZS ČR, nám velmi pomáhá realizovat řadu svozů z různých koutů České republiky.

Spolupráce s hasiči je velmi příjemná jak pro nás, tak i pro sběrná místa. V současné době intenzivně spolupracujeme se Záchranným útvarem HZS ČR z Hlučína. S útvary HZS JHM kraje, ZLK kraje a útvarem hl. města Prahy a Plzně. 

Chceme rozvíjet spolupráci také s dobrovolnými hasiči z dalších krajů a případě také z celé České republiky. Máme za sebou první vlaštovku spolupráce s dobrovolnými hasiči z OC kraje.

Spolupráce si velmi vážíme a děkujeme za ni.logo

SIAN

Společnost Správa investic a nemovitostí poskytuje naší neziskové organizaci od začátku zdarma k využívání své kancelářské prostory. Velmi děkujeme za tuto možnost.Přejít na web partnera
logo

Nadace ČEZ

Podpora Nadace ČEZ v rámci Charitativní akce Pomáhej pohybem

Poprvé v roce 2015, kdy návštěvníci Colours of Ostrava vyšlapali 52 355 Kč na vybavení dílen pro zpracování darovaných kol v centrálním skladu a ve věznici Heřmanice. 

Podruhé v roce 2016, kdy si návštěvníci Colours of Ostrava kromě hudebních zážitků a zablácených bot odnesli také dobrý pocit z toho, že pomohli těm, kteří to potřebují. 

Během Charitativní akce Nadace ČEZ Pomáhej pohybem na dobročinných kolech vyšlapali pro organizaci Kola pro Afriku 101 635 Kč.  Šek Nadace ČEZ naší společnosti v sobotu 16.7. 2016 předala ředitelka festivalu Zlata Holušová spolu s generálním ředitelem ČEZ ESCO Kamilem Čermákem a generálním ředitelem ČEZ Korporátní služby Ivanem Lapinem.

Nadační příspěvek bude využit na přepravu dalších, přibližně 800 darovaných kol do Gambie. Zároveň z něj uhradíme speciální kurzy pro gambijské školní mechaniky, kteří se budou starat o tamější kolový park, a také servisní cyklistické vybavení školních dílen.

Potřetí v roce 2017, kdy se návštěvníci Colours of Ostrava na naši podporu zapojili do charitativní akce Nadace ČEZ Pomáhej pohybem přes mobilní aplikaci EPP. Tou nás podpořili při jakémkoli pohybu - při chůzi, na kole, při tanci atp. a díky nim jsme tak získali podporu 100 000,- Kč. Tato podpora byla tentokrát směrována na vylepšení pracovních podmínek v dílně centrálního skladu Kol pro Afriku v Ostravě Koblově. Částka 46 000 Kč bude využita na novou podlahu v dílnách, na nová okna, která přes zimu budou lépe izolovat teplo a novou elektroinstalaci, která je již v havarijním stavu. Další část finančních prostředků půjde na dovybavení dílny a cca. 30 000 Kč bude investováno do koupě náhradních dílů do Gambie. 

 

 Přejít na web partnera
logo logo

Moment charity shops

Moment charity shops je pro nás velmi cenným partnerem nejen ze strany charitativních sbírek, které nás podporují finančně, ale také ze strany dobrovolnické. Velmi děkujeme!!! :-)Přejít na web partnera
logo

Česká rozvojová agenturaPřejít na web partnera
logo

Moravskoslezdký kraj

V roce 2018 podpořil Moravskoslezský kraj jednorázovou dotací převoz kol do Gambie v létě 2019, technické vybavení týmu v Ostravě a náhradní díly pro přípravu kol do Gambie.

Za podporu děkujeme.logo

H.M.N.T. Humanity, z.s.

Spolek, který vznikl na základě humanitární expedice a nadále chce systematicky propojovat cestování a pomoc potřebným. Každý z členů spolku má  má zkušenosti z projektů v různých částech světa včetně Íránu, Gambie, Iráku, Senegalu. Rádi se pouští do spolupráce s vizí humanity. Díky H.M.N.T. máme v Gambii k dispozici Forda Ranger = jahodu. Jeden ze zakládajících členů pro nás zprotředkoval darování auta.

www.hmnt.cz