Příspějte školákům v Gambii
Prodej kol Podpořit Sběr kol10. nakládka kol do Gambie

Dotek dobra podesáté :-) 

Do Gambie odvezeme dalších cca. 350 kol pro tamní školáky

 

 Jak to na nakládce vypadalo: https://www.youtube.com/watch?v=P_mnkQ9EGrw

 

 Obecně prospěšná společnost Kola pro Afriku naloží ve čtvrtek 14.září 2017 dalších 350 kol. Kola poputují tentokrát v jednom kontejneru po souši i vodě dětem do africké Gambie. Nakládat se začne v Centrálním skladu společnosti v Ostravě – Koblově (areálu Nové Šance z.s.) v 8:00 hodin ráno. Naložení trvá přibližně 3 hodiny a podílet se na něm budou, kromě zaměstnanců společnosti Kol pro Afriku o.p.s., opět i zaměstnanci společnosti Moment o.p.s. - dobročinného second handu, dále zástupci některých sběrných míst a dobrovolníci. Touto již desátou nakládkou vyvrcholí další půlrok společné snahy všech lidí a subjektů, zapojených do tohoto projektu.

Podzimní misi předcházel na české straně především sběr kol v jednotlivých sběrných místech, kterých máme po celé ČR již cca. 60. Následoval svoz těchto kol do Centrálního skladu v Ostravě – Koblově, za vydatné pomoci Hasičského záchranného sboru ČR a logistických partnerů TOPTRANS EU, a.s., DB Schenker a OZO. Zásadní částí projektu je třídění a oprava kol, která se děje na dvou místech:

1) v Centrálním skladu KPA Ostrava Koblov, kde jsou za podpory Úřadu práce zaměstnáváni lidé těžce uplatnitelní na trhu práce.

2) ve Věznici Heřmanice, kde nám darovaná kola opravují odsouzení. V rámci propojení projektu KPA s Věznicí Heřmanice a skvělé pětileté spolupráci, došlo v uplynulých dnech k rozšíření provozní doby vězeňské dílny a zdvojnásobení počtu mechaniků na dílně z řad odsouzených.

V Gambii, díky koordinátorovi projektu Kola pro Afriku a partnerské organizaci Czech bikes for Gambian schools (CBGS), probíhá kontinuální monitoring projetku v partnerských školách, kterých je dosud 66 ve všech místních regionech, mimo pobřeží Gambie, kde je pro cyklisty a zvláště školáky nebezpečně hustá doprava. Nadále spolupracujeme s místním Ministerstvem školství Gambie (MoBSE) a jejich monitorovacím systémem jednotlivých škol prostřednictvím tamních krajských školských úřadů. Tyto zmíněné články jsou velmi důležité pro udržitelnost projektu, konkrétně pro co nejdelší životnost darovaných jízdních kol a tedy trvající pomoc jednotlivým dětem, které svou cestu do školy mají ze svých domovů nejdelší.

Kolik kol povezeme?

Tentokrát v podzimní nakládce vypravíme na cestu jeden kontejner – v pořadí osmnáctý. Do Gambie tak dopluje přibližně 23.října 350 kol pro dalších 350 gambijských školáků.

Co ještě do Gambie doručíme?

Do Gambie budeme posílat v kontejneru i cyklonářadí a náhradní díly financované v rámci rozvojové pomoci Ministerstva zahraničí ČR, prostřednictvím grantu na podporu malých lokálních projektů, dále pak 600 ks plášťů, darovaných společností Mitas, a.s. a nově také reflexní vesty zakoupené jednotlivými dárci především na benefiční půjčovně kol při festivalu Colours of Ostrava.

Proč nově sbíráme také reflexní vesty?

Darovaná kola neputují přímo do rodin, ale do škol, které je rozdělují následně dětem. Hlavní kritérium pro obdržení kola je vzdálenost domova od školy – více jak 5km. Tato cesta bývá pro školáky strastiplná, především s ohledem na místní pravidla silničního provozu. Protože stále rozvíjíme naši spolupráci v Gambii, a to zejména s ohledem na děti, rozhodli jsme se jejich bezpečnost v provozu zvýšit alespoň viditelným označením.

Náplň následné mise:

Za darovanými koly se na konci října vypraví tým Kol pro Afriku, jehož úkolem bude:

Kolik nás taková mise stojí:

Přibližně 200.000 Kč

Díky komu se může uskutečnit?

Chtěli bychom vyjádřit vděčnost všem, díky nimž se mise může uskutečnit:

Nadaci ČEZ. Nemálo významný byl tentokrát i výtěžek Benefiční půjčovny kol na Colours of Ostrava a soutěže Sněhuláci pro Afriku. K zaplacení mise velmi přispívají i individuální dárci (formou veřejných sbírek do mobilních mincovníků či převodem na náš sbírkový účet).

Celá mise by nemohla proběhnout bez samotných dárců kol, dárců cyklopotřeb a náhradních dílů, dále bez téměř 60-ti sběrných míst a jejich dobrovolných provozovatelů po celé ČR a bez logistických partnerů projektu KPA:

Do Gambie létáme na křídlech společnosti Brussels Airlines. Díky jejich nadaci B.foundation je pro nás cesta do Gambie méně nákladná a můžeme tak více úsilí i prostředků vynaložit právě v cíli projektu, a tím jsou školáci v Gambii.

Hlavní partneři organizace

logo

Brussels Airlines

Brussels Airlines patří k hlavním partnerům organizace díky dlouhodobé podpoře ve formě poskytování letenek do Gambie v rámci Brussels Airlines Foundation zdarma. Bez této pomoci bychom měli cestu na africký kontinent velmi ztíženou. Děkujeme.Přejít na web partnera
logo

Rubena

Rubena s.r.o. je partnerem Kol pro Afriku také od samého počátku, kdy jsme začali přemýšlet o potřebě kvalitních náhradních dílů. Srovnání kvality plášťů a duší této značky s těmi, které jsou běžně v Africe dostupné, je velmi vypovídající. Je to také důvod, proč o tuto spolupráci stojíme a velmi si jí vážíme. Děkujeme.Přejít na web partnera
logo

Advanced AIRSEA

Advanced AIRSEA je našim partnerem již řadu let. Jedná se o našeho hlavního logistického partnera pro zasílání kontejnerů do Gambie a poté pro zajištění navazující přepravy do vesnice Gunjur. Velice si této spolupráce vážíme a věříme, že bude nadále úspěšně pokračovat. Velmi děkujeme za společnou cestu.Přejít na web partnera
logo

Toptrans

GENERÁLNÍ PARTNER PROJEKTU KOLA PRO AFRIKU

Společnost Toptrans a.s. je dlouholetým partnerem společnosti Kola pro Afriku v oblasti vnitrostátní logistiky. Zřejmě bychom již nespočítali, kolik kol nám Toptrans za dobu spolupráce přepravil. Jsou to jistě tisíce. Vážíme si této spolupráce, neboť víme, že bez ní by se Kola pro Afriku netočila. Velmi děkujeme za společné kilometry.Přejít na web partnera
logo

DB Schenker

Společnost DB Schenker podporuje naši organizaci jakožto jeden z hlavních vnitrostátních logistických partnerů. Naše nezisková organizace si spolupráci velmi považuje. Děkujeme.Přejít na web partnera
logo

Nová šance

Nebýt všech dobrých duší z organizace Nová šance o.s., naše kola by se určitě netočila tak, jako tomu dnes je. Spolupráce probíhá převážně v centrálním skladu v Ostravě Koblově. Velmi děkujeme za možnost užívat tyto prostory a veškeré společné aktivity, nakládky, atp. Děkujeme.Přejít na web partnera
logo

Věznice Heřmanice

Již řadu let spolupracujeme s Věznicí Heřmanice v oblasti montáží a oprav darovaných kol.  Vedení věznice velmi děkujeme za skvělou spolupráci. Právě zde se zářně naplňuje princip pomoci na mnoho stran. Přejít na web partnera
logo

Hasičský záchranný sbor ČR

Bez hasičů by to nešlo! HZS ČR, nám velmi pomáhá realizovat řadu svozů z různých koutů České republiky.

Spolupráce s hasiči je velmi příjemná jak pro nás, tak i pro sběrná místa. V současné době intenzivně spolupracujeme se Záchranným útvarem HZS ČR z Hlučína. S útvary HZS JHM kraje, ZLK kraje a útvarem hl. města Prahy a Plzně. 

Chceme rozvíjet spolupráci také s dobrovolnými hasiči z dalších krajů a případě také z celé České republiky. Máme za sebou první vlaštovku spolupráce s dobrovolnými hasiči z OC kraje.

Spolupráce si velmi vážíme a děkujeme za ni.logo logo

Moment charity shops

Moment charity shops je pro nás velmi cenným partnerem nejen ze strany charitativních sbírek, které nás podporují finančně, ale také ze strany dobrovolnické. Velmi děkujeme!!! :-)Přejít na web partnera
logo

Česká rozvojová agenturaPřejít na web partnera
logo

Moravskoslezdký kraj

V roce 2018 podpořil Moravskoslezský kraj jednorázovou dotací převoz kol do Gambie v létě 2019, technické vybavení týmu v Ostravě a náhradní díly pro přípravu kol do Gambie.

Za podporu děkujeme.logo

Město OstravaPřejít na web partnera
logo

AdVisio

Jsme [Advisio]. Radíme, jak na digitální marketing a už přes 13 let nás to živí. Nakonec jste to ale vždy vy, kdo na tom vydělá. 

Pomůžeme vám jednotlivě s každou z marketingových disciplín. Ale když je chytře seskládáme do kupy, roste jejich efektivita a váš zisk.Přejít na web partnera
logo

SMOLO CZ, s.r.o.Přejít na web partnera
logo

Maersk Czech Republic s.r.o.Přejít na web partnera
x
Příspějte školákům v Gambii