Příspějte školákům v Gambii
Prodej kol Podpořit Sběr kol27. září nakládáme - do Gambie odvezeme dalších 400 kol pro tamní školáky

 (Ostrava, 22. září 2016) Obecně prospěšné společnosti Kola pro Afriku naloží  v  úterý 27. září 2016  dalších 400 kol. Kola pošle na měsíc dlouhou cestu po souši i po vodě dětem do africké Gambie. Nakládat se začne v Centrálním skladě společnosti v Ostravě – Koblově od 8:00 hodin ráno. Naložení trvá přibližně 3-4 hodiny a podílet se na něm budou, kromě zaměstnanců společnosti, opět i zaměstnanci společnosti Moment, o.p.s, dále zástupci některých sběrných míst a sběrných akcí, vychovatelé a chlapci z Výchovného ústavu Ostrava-Hrabůvka, aj. dobrovolníci. Touto misí vyvrcholí další půlrok společné snahy všech lidí a subjektů zapojených do projektu.

Podzimní misi předcházelo třídění a oprava kol vězni v  Heřmanické věznici a v samotném centrálním skladu společnosti, kde jsou za podpory z Úřadu práce zaměstnaní lidé těžce uplatnitelné na trhu práce. Především pak ale této misi předcházelo intenzivní vyjednávání a nalezení srozumění o spolupráci na projektu s gambijským Ministerstvem pro základní a střední vzdělávání (MoBSE - Ministry of Basic and Secondary Education) přímo v Africe. S ministerstvem společnost dlouhodobě spolupracuje. Při jednání se podařilo nastavit kontrolní mechanismy projektu v jednotlivých školách, dále kritéria rozdělování darovaných kol a motivační program pro již obdarované školy. 

Kolik kol tentokrát povezeme?

Na podzim výjimečně pojede "jen" jeden kontejner s koly - v pořadí patnáctý. Do Gambie tak dopluje přibližně 400 kol pro dalších 400 školáků. V Gambii totiž zůstala ještě nerozdělená kola z jarní mise a tak dohromady bude v Gambii na podzim mnoho dalších šťastných dětí. 

Co ještě do Gambie doručíme?

Do Gambie přivezeme dalších 10 servisních kufrů s cyklonářadím  a také náhraní díly.  Zejména pláště darované společností Mitas, a.s. Dále dovezeme přes 100 ručně šitých batůžků pro děti od dobrovolných švadlenek. Batůžky nebudou prázdné. Děti v nich najdou pastelky od dárců z Ostravy, Plzně a Nového Jičína.

Proč kufry s cyklonářadím?

Darovaná kola neputují přímo do rodin, ale do škol, které je rozdělují následně dětem. Hlavní kritérium pro obdržení kola je vzdálenost domova od školy – více jak 3km. O darovaná kola se v partnerských školách starají školní mechanici. Ve školách mají zázemí pro svou práci, z projektu obdrží servisní kufry s cyklonářadím a pravidelně také náhradní díly. Každý školní mechanik prochází vzděláváním. Tento postup podporuje kvalitu projektu a je naprosto zásadní.

Co bude náplní následné mise ?

Za koly se na přelomu října a listopadu vypraví tým Kol pro Afriku, jeho úkolem bude:

- vyzvednutí kontejneru s koly v přístavu v Banjulu a rozdělení spolu se zbývajícími koly z předchozí mise do škol – původních i nových.

- zaučení tzv. Cluster monitors (jedná se o motospojky reginálních školních ředitelů, kteří monitorují jednotlivé školy a budou nově dohlížet i na projekt Kola pro Afriku)

- odborný workshop pro původní mechaniky i pro nově vybrané (minimálně 4 vícedenní workshopy),  školení školských partnerů a zástupců komunit původních škol i nově zapojených, 

- účast na konferenci CCM pod záštitou tamního Ministerstva vzdělávání.

 

Kolik nás taková mise stojí a díky komu se může uskutečnit?

Přibližně 300 tis. Kč.

Chtěli bychom vyjádřit vděčnost všem, díky nimž se mise může uskutečnit: Nadaci ČEZ a  Nadačnímu fondu Avast. Nemálo významný byl tentokrát i grant Nadace Divoké husy a výtěžek  Benefiční půjčovny kol na Colours of Ostrava a soutěže Sněhuláci pro Afriku. K zaplacení mise velmi přispívají i individuální dárci (formou veřejných sbírek do mobilních mincovníků či převodem na náš sbírkový účet)

Celá mise by nemohla proběhnout bez samotných dárců kol, dárců cyklopotřeb a náhradních dílů, dále bez téměř 50 ti sběrných míst a jejich dobrovolných provozovatelů po celé ČR a bez logistických partnerů projektu KPA: Hasičský záchranný sbor ČRTOPTRANS EU, a.s. a DB Schenker.

Do Gambie létáme na křídlech společnosti Brussels Airlines. Díky jejich nadaci B.foundation je pro nás cesta do Gambie méně nákladná. 

Hlavní partneři organizace

logo

Brussels Airlines

Brussels Airlines patří k hlavním partnerům organizace díky dlouhodobé podpoře ve formě poskytování letenek do Gambie v rámci Brussels Airlines Foundation zdarma. Bez této pomoci bychom měli cestu na africký kontinent velmi ztíženou. Děkujeme.Přejít na web partnera
logo

Mitas

Mitas, a.s. je partnerem Kol pro Afriku také od samého počátku, kdy jsme začali přemýšlet o potřebě kvalitních náhradních dílů. Srovnání kvality plášťů a duší této značky s těmi, které jsou běžně v Africe dostupné, je velmi vypovídající. Je to také důvod, proč o tuto spolupráci stojíme a velmi si jí vážíme. Děkujeme.Přejít na web partnera
logo

Advanced AIRSEA

Advanced AIRSEA je našim partnerem již řadu let. Jedná se o našeho hlavního logistického partnera pro zasílání kontejnerů do Gambie a poté pro zajištění navazující přepravy do vesnice Gunjur. Velice si této spolupráce vážíme a věříme, že bude nadále úspěšně pokračovat. Velmi děkujeme za společnou cestu.Přejít na web partnera
logo

Toptrans

Společnost Toptrans a.s. je dlouholetým partnerem organizace v oblasti vnitrostátní logistiky. Ani bychom nespočítali, kolik kol nám již Toptrans přepravil. Jsou to jistě tisíce. Vážíme si této spolupráce, neboť víme, že bez ní by se Kola pro Afriku netočila. Velmi děkujeme za společně kilometry.Přejít na web partnera
logo

DB Schenker

Společnost DB Schenker podporuje naši organizaci jakožto jeden z hlavních vnitrostátních logistických partnerů. Naše nezisková organizace si spolupráci velmi považuje. Děkujeme.Přejít na web partnera
logo

OZO Ostrava

Společnost OZO Ostrava se zabývá převážně svozem odpadu. Kdyby nebylo vnímavých dárců, asi by tam darovaná kola skutečně skončila. Avšak společnost OZO Ostrava patří mezi naše hlavní vnitrostátní logistické partnery. Pomáhají nám svážet kola v rámci Ostravy, MSK kraje a hlavně z a do věznice. Velmi děkujeme za perfektní spolupráci.Přejít na web partnera
logo

Nová šance

Nebýt všech dobrých duší z organizace Nová šance o.s., naše kola by se určitě netočila tak, jako tomu dnes je. Spolupráce probíhá převážně v centrálním skladu v Ostravě Koblově. Velmi děkujeme za možnost užívat tyto prostory a veškeré společné aktivity, nakládky, atp. Děkujeme.Přejít na web partnera
logo

Věznice Heřmanice

Již řadu let spolupracujeme s Věznicí Heřmanice v oblasti montáží a oprav darovaných kol.  Vedení věznice velmi děkujeme za skvělou spolupráci. Právě zde se zářně naplňuje princip pomoci na mnoho stran. Přejít na web partnera
logo

Hasičský záchranný sbor ČR

Bez hasičů by to nešlo! HZS ČR, nám velmi pomáhá realizovat řadu svozů z různých koutů České republiky.

Spolupráce s hasiči je velmi příjemná jak pro nás, tak i pro sběrná místa. V současné době intenzivně spolupracujeme se Záchranným útvarem HZS ČR z Hlučína. S útvary HZS JHM kraje, ZLK kraje a útvarem hl. města Prahy a Plzně. 

Chceme rozvíjet spolupráci také s dobrovolnými hasiči z dalších krajů a případě také z celé České republiky. Máme za sebou první vlaštovku spolupráce s dobrovolnými hasiči z OC kraje.

Spolupráce si velmi vážíme a děkujeme za ni.logo

SIAN

Společnost Správa investic a nemovitostí poskytuje naší neziskové organizaci od začátku zdarma k využívání své kancelářské prostory. Velmi děkujeme za tuto možnost.Přejít na web partnera
logo

Nadace ČEZ

Podpora Nadace ČEZ v rámci Charitativní akce Pomáhej pohybem

Poprvé v roce 2015, kdy návštěvníci Colours of Ostrava vyšlapali 52 355 Kč na vybavení dílen pro zpracování darovaných kol v centrálním skladu a ve věznici Heřmanice. 

Podruhé v roce 2016, kdy si návštěvníci Colours of Ostrava kromě hudebních zážitků a zablácených bot odnesli také dobrý pocit z toho, že pomohli těm, kteří to potřebují. 

Během Charitativní akce Nadace ČEZ Pomáhej pohybem na dobročinných kolech vyšlapali pro organizaci Kola pro Afriku 101 635 Kč.  Šek Nadace ČEZ naší společnosti v sobotu 16.7. 2016 předala ředitelka festivalu Zlata Holušová spolu s generálním ředitelem ČEZ ESCO Kamilem Čermákem a generálním ředitelem ČEZ Korporátní služby Ivanem Lapinem.

Nadační příspěvek bude využit na přepravu dalších, přibližně 800 darovaných kol do Gambie. Zároveň z něj uhradíme speciální kurzy pro gambijské školní mechaniky, kteří se budou starat o tamější kolový park, a také servisní cyklistické vybavení školních dílen.

Potřetí v roce 2017, kdy se návštěvníci Colours of Ostrava na naši podporu zapojili do charitativní akce Nadace ČEZ Pomáhej pohybem přes mobilní aplikaci EPP. Tou nás podpořili při jakémkoli pohybu - při chůzi, na kole, při tanci atp. a díky nim jsme tak získali podporu 100 000,- Kč. Tato podpora byla tentokrát směrována na vylepšení pracovních podmínek v dílně centrálního skladu Kol pro Afriku v Ostravě Koblově. Částka 46 000 Kč bude využita na novou podlahu v dílnách, na nová okna, která přes zimu budou lépe izolovat teplo a novou elektroinstalaci, která je již v havarijním stavu. Další část finančních prostředků půjde na dovybavení dílny a cca. 30 000 Kč bude investováno do koupě náhradních dílů do Gambie. 

 

 Přejít na web partnera
logo logo

Moment charity shops

Moment charity shops je pro nás velmi cenným partnerem nejen ze strany charitativních sbírek, které nás podporují finančně, ale také ze strany dobrovolnické. Velmi děkujeme!!! :-)Přejít na web partnera
logo

Česká rozvojová agenturaPřejít na web partnera
logo

Moravskoslezdký kraj

V roce 2018 podpořil Moravskoslezský kraj jednorázovou dotací převoz kol do Gambie v létě 2019, technické vybavení týmu v Ostravě a náhradní díly pro přípravu kol do Gambie.

Za podporu děkujeme.logo

Jihomoravský kraj

V roce 2019-2020 podpořil Jihomoravský kraj jednorázovou dotací propagaci sběrných míst v Jihomoravském kraji, převoz kol do Gambie, nové náhradní díly na technickoou úpravu darovaných kol a náhradní díly na kola, která už v Gambii jezdí.

Za podporu děkujeme.

 logo

AdVisio

Jsme [Advisio]. Radíme, jak na digitální marketing a už přes 13 let nás to živí. Nakonec jste to ale vždy vy, kdo na tom vydělá. 

Pomůžeme vám jednotlivě s každou z marketingových disciplín. Ale když je chytře seskládáme do kupy, roste jejich efektivita a váš zisk.Přejít na web partnera
x
Příspějte školákům v Gambii