Příspějte školákům v Gambii
Prodej kol Podpořit Sběr kolVýtěžek turnaje v plážovém volejbale pomůže dětem v Africe

Slovácký deník, 12.6., Uherské Hradiště – Na beachových kurtech v Uherském Hradišti se v sobotu uskutečnil 3. ročník benefičního turnaje smíšených dvojic Afrika Beach Open a topro společnost Kola pro Afriku, kterého se zúčastnilo dvaatřicet dvoučlenných týmů nejen ze Slovácka, ale z různých koutů naší vlasti.

„Společnost Kola pro Afriku pořádá sbírky použitých jízdních kol, které následně opraví a daruje dětem v africké Gambii, aby jim tak umožnila lepší cestu ke vzdělání. Některé u tamních dětí musí denně chodit do školy i více než 10 kilometrů," uvedl strůjce turnaje Jiří Cinádr.

„V mých očích je unikátní beach volejbalový turnaj krásná komunitní akce, jediná tohoto druhu v České republice. Pořádá jej Jiří Cinádr se svojí manželkou, který s námi vezl před třemi roky kola do africké Gambie," stručně okomentoval sportovní akci ředitel obecně prospěšné společnosti Kola pro Afriku Roman Posolda.

Ocenil, že Cinádrovi dokázali na turnaj přilákat mladé lidi, kterým nejde ani až tak o vítězství, i když taky trochu ano, ale o to zahrát si, mít ze hry radost a ještě při tom finančně pomoct dětem v Africe.

„Částečně se živím jako vysokoškolský pedagog a je mě tedy školství velice blízké, stejně jako podpora takové humanitární akce, jako jsou Kola pro Afriku a beachový turnaj," svěřil se Jiří Pakosta z Poličky u Litomyšle. Do turnaje vstoupil s Ladou Adamečkovou z Kadaně ze severních Čech, s níž loni vybojoval stříbrnou příčku.

„S Jirkou jsem se setkala na beachovým soustředění v Itálii a tehdy jsme si řekli, že spolu musíme vyhrát každý turnaj. Žel zatím se nám to ani jednou nepovedlo a snad asi ani nepovede," řekla rozesmátá Lada.

Na turnaji byli vítězové všichni, kteří se ho zúčastnili. Všichni totiž svou účastí v beachovém klání projevili velkou ochotu pomoci dětem v Gambii, které si samy v dopravě do školy bez jízdních kol pomoct neumí. Aspoň zatím ne.

Přesto ale sportovním vítěze turnaje byl tým MámaPapá ve složení Zuzana Novotná s Václavem Valštýnem, oba z Uherského Hradiště.

„Pár i přes zranění Zuzany Novotné dokázal ve finále porazit družstvo Smajlíků, Adéla Machálková a Jakub Smilek, a získat tak hlavní trofej – dřevěnou sošku afrického bojovníka, přivezenou přímo z Gambie," sdělila ředitelka turnaje Klára Cinádrová.

Na třetí stupínek vystoupali Silvie Váverková s Martinem Svobodou ze SILMAR Teamu.

Celý výtěžek ze startovného, prodeje triček a občerstvení ve výši 20 300 korun putuje na účet společnosti Kola pro Afriku a pomůže tak dalším gambijským dětem.

„Při turnaji se vybralo také 15 jízdních kol, 14 autolékárniček a další věci pro charitativní obchod Moment. Sbírka jízdních kol a prošlých autolékárniček nadále pokračuje ve sběrném místě v Archeoskanzenu Modrá," informoval Jiří Cinádr.

Podle vyjádření ředitele Kola pro Ariku bylo za tři roky dětem do Gambie odvezeno ve čtrnácti kontejnerech 5471 kol, řada náhradních dílů a nářadí k nim, použité autolékárničky. V každé gambijské škole zaučila společnost mechanika, který dětem kola ošetřuje.

  

Autor: Zdeněk Skalička
Zdroj: http://slovacky.denik.cz/ostatni_region/vytezek-turnaje-v-plazovem-volejbale-pomuze-detem-v-africe-20160612.html

Hlavní partneři organizace

logo

Brussels Airlines

Brussels Airlines patří k hlavním partnerům organizace díky dlouhodobé podpoře ve formě poskytování letenek do Gambie v rámci Brussels Airlines Foundation zdarma. Bez této pomoci bychom měli cestu na africký kontinent velmi ztíženou. Děkujeme.Přejít na web partnera
logo

Mitas

Mitas, a.s. je partnerem Kol pro Afriku také od samého počátku, kdy jsme začali přemýšlet o potřebě kvalitních náhradních dílů. Srovnání kvality plášťů a duší této značky s těmi, které jsou běžně v Africe dostupné, je velmi vypovídající. Je to také důvod, proč o tuto spolupráci stojíme a velmi si jí vážíme. Děkujeme.Přejít na web partnera
logo

Advanced AIRSEA

Advanced AIRSEA je našim partnerem již řadu let. Jedná se o našeho hlavního logistického partnera pro zasílání kontejnerů do Gambie a poté pro zajištění navazující přepravy do vesnice Gunjur. Velice si této spolupráce vážíme a věříme, že bude nadále úspěšně pokračovat. Velmi děkujeme za společnou cestu.Přejít na web partnera
logo

Toptrans

Společnost Toptrans a.s. je dlouholetým partnerem organizace v oblasti vnitrostátní logistiky. Ani bychom nespočítali, kolik kol nám již Toptrans přepravil. Jsou to jistě tisíce. Vážíme si této spolupráce, neboť víme, že bez ní by se Kola pro Afriku netočila. Velmi děkujeme za společně kilometry.Přejít na web partnera
logo

DB Schenker

Společnost DB Schenker podporuje naši organizaci jakožto jeden z hlavních vnitrostátních logistických partnerů. Naše nezisková organizace si spolupráci velmi považuje. Děkujeme.Přejít na web partnera
logo

OZO Ostrava

Společnost OZO Ostrava se zabývá převážně svozem odpadu. Kdyby nebylo vnímavých dárců, asi by tam darovaná kola skutečně skončila. Avšak společnost OZO Ostrava patří mezi naše hlavní vnitrostátní logistické partnery. Pomáhají nám svážet kola v rámci Ostravy, MSK kraje a hlavně z a do věznice. Velmi děkujeme za perfektní spolupráci.Přejít na web partnera
logo

Nová šance

Nebýt všech dobrých duší z organizace Nová šance o.s., naše kola by se určitě netočila tak, jako tomu dnes je. Spolupráce probíhá převážně v centrálním skladu v Ostravě Koblově. Velmi děkujeme za možnost užívat tyto prostory a veškeré společné aktivity, nakládky, atp. Děkujeme.Přejít na web partnera
logo

Věznice Heřmanice

Již řadu let spolupracujeme s Věznicí Heřmanice v oblasti montáží a oprav darovaných kol.  Vedení věznice velmi děkujeme za skvělou spolupráci. Právě zde se zářně naplňuje princip pomoci na mnoho stran. Přejít na web partnera
logo

Hasičský záchranný sbor ČR

Bez hasičů by to nešlo! HZS ČR, nám velmi pomáhá realizovat řadu svozů z různých koutů České republiky.

Spolupráce s hasiči je velmi příjemná jak pro nás, tak i pro sběrná místa. V současné době intenzivně spolupracujeme se Záchranným útvarem HZS ČR z Hlučína. S útvary HZS JHM kraje, ZLK kraje a útvarem hl. města Prahy a Plzně. 

Chceme rozvíjet spolupráci také s dobrovolnými hasiči z dalších krajů a případě také z celé České republiky. Máme za sebou první vlaštovku spolupráce s dobrovolnými hasiči z OC kraje.

Spolupráce si velmi vážíme a děkujeme za ni.logo

SIAN

Společnost Správa investic a nemovitostí poskytuje naší neziskové organizaci od začátku zdarma k využívání své kancelářské prostory. Velmi děkujeme za tuto možnost.Přejít na web partnera
logo

Nadace ČEZ

Podpora Nadace ČEZ v rámci Charitativní akce Pomáhej pohybem

Poprvé v roce 2015, kdy návštěvníci Colours of Ostrava vyšlapali 52 355 Kč na vybavení dílen pro zpracování darovaných kol v centrálním skladu a ve věznici Heřmanice. 

Podruhé v roce 2016, kdy si návštěvníci Colours of Ostrava kromě hudebních zážitků a zablácených bot odnesli také dobrý pocit z toho, že pomohli těm, kteří to potřebují. 

Během Charitativní akce Nadace ČEZ Pomáhej pohybem na dobročinných kolech vyšlapali pro organizaci Kola pro Afriku 101 635 Kč.  Šek Nadace ČEZ naší společnosti v sobotu 16.7. 2016 předala ředitelka festivalu Zlata Holušová spolu s generálním ředitelem ČEZ ESCO Kamilem Čermákem a generálním ředitelem ČEZ Korporátní služby Ivanem Lapinem.

Nadační příspěvek bude využit na přepravu dalších, přibližně 800 darovaných kol do Gambie. Zároveň z něj uhradíme speciální kurzy pro gambijské školní mechaniky, kteří se budou starat o tamější kolový park, a také servisní cyklistické vybavení školních dílen.

Potřetí v roce 2017, kdy se návštěvníci Colours of Ostrava na naši podporu zapojili do charitativní akce Nadace ČEZ Pomáhej pohybem přes mobilní aplikaci EPP. Tou nás podpořili při jakémkoli pohybu - při chůzi, na kole, při tanci atp. a díky nim jsme tak získali podporu 100 000,- Kč. Tato podpora byla tentokrát směrována na vylepšení pracovních podmínek v dílně centrálního skladu Kol pro Afriku v Ostravě Koblově. Částka 46 000 Kč bude využita na novou podlahu v dílnách, na nová okna, která přes zimu budou lépe izolovat teplo a novou elektroinstalaci, která je již v havarijním stavu. Další část finančních prostředků půjde na dovybavení dílny a cca. 30 000 Kč bude investováno do koupě náhradních dílů do Gambie. 

 

 Přejít na web partnera
logo logo

Moment charity shops

Moment charity shops je pro nás velmi cenným partnerem nejen ze strany charitativních sbírek, které nás podporují finančně, ale také ze strany dobrovolnické. Velmi děkujeme!!! :-)Přejít na web partnera
logo

Česká rozvojová agenturaPřejít na web partnera
logo

Moravskoslezdký kraj

V roce 2018 podpořil Moravskoslezský kraj jednorázovou dotací převoz kol do Gambie v létě 2019, technické vybavení týmu v Ostravě a náhradní díly pro přípravu kol do Gambie.

Za podporu děkujeme.logo

Jihomoravský kraj

V roce 2019-2020 podpořil Jihomoravský kraj jednorázovou dotací propagaci sběrných míst v Jihomoravském kraji, převoz kol do Gambie, nové náhradní díly na technickoou úpravu darovaných kol a náhradní díly na kola, která už v Gambii jezdí.

Za podporu děkujeme.

 logo

AdVisio

Jsme [Advisio]. Radíme, jak na digitální marketing a už přes 13 let nás to živí. Nakonec jste to ale vždy vy, kdo na tom vydělá. 

Pomůžeme vám jednotlivě s každou z marketingových disciplín. Ale když je chytře seskládáme do kupy, roste jejich efektivita a váš zisk.Přejít na web partnera
x
Příspějte školákům v Gambii