tab
Prodej kol Podpořit Sběr kolPo 12. nakládáme :-)

(Ostrava 13. září 2018) Obecně prospěšná společnost Kola pro Afriku naloží ve středu 19.září 2018 dalších cca 300 kol. Z těchto 300 kol, bude 50 kol zcela nově speciálně upravených, dle nových parametrů, které se podařilo nastavit pro lepší životaschopnost kol v Gambii. Některé z těchto inovací již od loňského roku na dříve dodaných kolech do Gambie s úspěchem testujeme. Dalších 10 kol z nakládky, bude dopraveno do Gambie pro potřeby tamního Červeného kříže, který nám pomáhá v oblasti mobility a poskytnutím skladovacích prostor pro kola.

Kola pro školáky poputují přibližně měsíc v jednom kontejneru po souši i vodě do africké Gambie. Nakládat se začne v Ostravě – Koblově (areálu Nové Šance z.s.) v 8:00 hodin ráno. Na nakládce se podílí lidé z partnerských organizací: Moment o.p.s. - dobročinný second hand, Nová Šance z.s., Diagnostický ústav Hrabůvka a dobrovolníci ze společnosti Quadient.

Podzimní misi předcházel na české straně především sběr kol na základě jednorázových sběrných akcí ve spolupráci s městy po celé ČR a  kontinuálně v jednotlivých sběrných místech. Darovaná kola sváží do Centrálního skladu v Ostravě – Koblově logističtí partneři: Hasičský záchranný sbor v Hlučíně a Hasičský záchranný sbor ČR, dále partneři TOPTRANS EU, a.s., DB Schenker a OZO Ostrava s.r.o.. Zásadní částí projektu je třídění a oprava kol, která se děje v Centrálním skladu KPA v Ostravě Koblově a ve Věznici Heřmanice, se kterou spolupracujeme od roku 2013.

V Gambii probíhá kontinuální monitoring ve všech partnerských školách. V souvislosti s doručením dalších kol do Gambie, připravujeme opakované výukové kurzy pro školní cyklomechaniky k zajištění dlouhodobého fungování daru z ČR. Současně podporujeme vznik nových pracovních míst v Gambii.   

Výraznou současnou změnou je úprava kol, které do Gambie dovážíme. Tímto krokem prodloužíme jejich provozuschopnost na delší časové období. Jedná se o zjednodušení převodového mechanismu, aplikování zapouzdřených středů, použití širokých řetězů a jednoduchých pastorků. Upravených kol v této nakládce bude 50, do budoucna budou již všechna darovaná kola takto upravována.  

Nadále spolupracujeme s Ministerstvem školství Gambie (MoBSE), které nám v nedávné době poskytlo stálou kancelář, a to přímo v budově ministerstva. Jde o krok spolupráce i vyjádření vděčnosti ze strany vládního úřadu vůči projektu.

Nově intenzivně spolupracujeme s ČČK a GRCS (Gambian Red Cross Society). Zaměřujeme se na vzájemnou podporu zvláště přímo v Gambii. Nyní odesíláme prvních 10 kol a postupně budeme dodávat kola i do regionů, kde budou sloužit jako rychlá a hlavně dostupná zdravotnická pomoc. Dobrovolníci tamního červeného kříže budou na kolech mobilní pro zajištění zdravotnické pomoci, zvláště v odlehlých oblastech. Kola budou v bílém designu a vybaveny brašnami se zdravotnickým materiálem.

Kolik kol povezeme?

Tentokrát v podzimní nakládce vypravíme na cestu jeden kontejner – v pořadí dvacátý. Do Gambie dopluje na konci října 300 kol pro dalších 300 gambijských školáků.

Co ještě do Gambie doručíme?

Do Gambie odesíláme náhradní díly pro stávající partnerské školy, financované v rámci rozvojové pomoci Ministerstva zahraničí ČR, dále 800ks plášťů, darovaných společností Mitas, a.s., 500 ks duší Continental, od společnosti MOJEKOLO, náhradní díly na motocykl z podpory MZV a vybavení kanceláře.

Náplň následné mise:

 

Kolik nás taková mise stojí:

Díky komu se může přeprava a mise uskutečnit?

 

Více o projektu najdete na www.kolaproafriku.cz

Kontaktní údaje pro více informací médiím:

Roman Posolda, ředitel společnosti, tel. 605 418 456, roman.posolda@kolaproafriku.cz

Petra Mičková, koordinátorka, tel. 603 883 509, petra.mickova@kolaproafriku.cz 

 

Hlavní partneři organizace

logo

Brussels Airlines

Brussels Airlines patří k hlavním partnerům organizace díky dlouhodobé podpoře ve formě poskytování letenek do Gambie v rámci Brussels Airlines Foundation zdarma. Bez této pomoci bychom měli cestu na africký kontinent velmi ztíženou. Děkujeme.Přejít na web partnera
logo

Mitas

Mitas, a.s. je partnerem Kol pro Afriku také od samého počátku, kdy jsme začali přemýšlet o potřebě kvalitních náhradních dílů. Srovnání kvality plášťů a duší této značky s těmi, které jsou běžně v Africe dostupné, je velmi vypovídající. Je to také důvod, proč o tuto spolupráci stojíme a velmi si jí vážíme. Děkujeme.Přejít na web partnera
logo

Advanced AIRSEA

Advanced AIRSEA je našim partnerem již řadu let. Jedná se o našeho hlavního logistického partnera pro zasílání kontejnerů do Gambie a poté pro zajištění navazující přepravy do vesnice Gunjur. Velice si této spolupráce vážíme a věříme, že bude nadále úspěšně pokračovat. Velmi děkujeme za společnou cestu.Přejít na web partnera
logo

Toptrans

Společnost Toptrans a.s. je dlouholetým partnerem organizace v oblasti vnitrostátní logistiky. Ani bychom nespočítali, kolik kol nám již Toptrans přepravil. Jsou to jistě tisíce. Vážíme si této spolupráce, neboť víme, že bez ní by se Kola pro Afriku netočila. Velmi děkujeme za společně kilometry.Přejít na web partnera
logo

DB Schenker

Společnost DB Schenker podporuje naši organizaci jakožto jeden z hlavních vnitrostátních logistických partnerů. Naše nezisková organizace si spolupráci velmi považuje. Děkujeme.Přejít na web partnera
logo

OZO Ostrava

Společnost OZO Ostrava se zabývá převážně svozem odpadu. Kdyby nebylo vnímavých dárců, asi by tam darovaná kola skutečně skončila. Avšak společnost OZO Ostrava patří mezi naše hlavní vnitrostátní logistické partnery. Pomáhají nám svážet kola v rámci Ostravy, MSK kraje a hlavně z a do věznice. Velmi děkujeme za perfektní spolupráci.Přejít na web partnera
logo

Nová šance

Nebýt všech dobrých duší z organizace Nová šance o.s., naše kola by se určitě netočila tak, jako tomu dnes je. Spolupráce probíhá převážně v centrálním skladu v Ostravě Koblově. Velmi děkujeme za možnost užívat tyto prostory a veškeré společné aktivity, nakládky, atp. Děkujeme.Přejít na web partnera
logo

Věznice Heřmanice

Již řadu let spolupracujeme s Věznicí Heřmanice v oblasti montáží a oprav darovaných kol.  Vedení věznice velmi děkujeme za skvělou spolupráci. Právě zde se zářně naplňuje princip pomoci na mnoho stran. Přejít na web partnera
logo

Hasičský záchranný sbor ČR

Bez hasičů by to nešlo! HZS ČR, nám velmi pomáhá realizovat řadu svozů z různých koutů České republiky.

Spolupráce s hasiči je velmi příjemná jak pro nás, tak i pro sběrná místa. V současné době intenzivně spolupracujeme se Záchranným útvarem HZS ČR z Hlučína. S útvary HZS JHM kraje, ZLK kraje a útvarem hl. města Prahy a Plzně. 

Chceme rozvíjet spolupráci také s dobrovolnými hasiči z dalších krajů a případě také z celé České republiky. Máme za sebou první vlaštovku spolupráce s dobrovolnými hasiči z OC kraje.

Spolupráce si velmi vážíme a děkujeme za ni.logo

SIAN

Společnost Správa investic a nemovitostí poskytuje naší neziskové organizaci od začátku zdarma k využívání své kancelářské prostory. Velmi děkujeme za tuto možnost.Přejít na web partnera
logo

Nadace ČEZ

Podpora Nadace ČEZ v rámci Charitativní akce Pomáhej pohybem

Poprvé v roce 2015, kdy návštěvníci Colours of Ostrava vyšlapali 52 355 Kč na vybavení dílen pro zpracování darovaných kol v centrálním skladu a ve věznici Heřmanice. 

Podruhé v roce 2016, kdy si návštěvníci Colours of Ostrava kromě hudebních zážitků a zablácených bot odnesli také dobrý pocit z toho, že pomohli těm, kteří to potřebují. 

Během Charitativní akce Nadace ČEZ Pomáhej pohybem na dobročinných kolech vyšlapali pro organizaci Kola pro Afriku 101 635 Kč.  Šek Nadace ČEZ naší společnosti v sobotu 16.7. 2016 předala ředitelka festivalu Zlata Holušová spolu s generálním ředitelem ČEZ ESCO Kamilem Čermákem a generálním ředitelem ČEZ Korporátní služby Ivanem Lapinem.

Nadační příspěvek bude využit na přepravu dalších, přibližně 800 darovaných kol do Gambie. Zároveň z něj uhradíme speciální kurzy pro gambijské školní mechaniky, kteří se budou starat o tamější kolový park, a také servisní cyklistické vybavení školních dílen.

Potřetí v roce 2017, kdy se návštěvníci Colours of Ostrava na naši podporu zapojili do charitativní akce Nadace ČEZ Pomáhej pohybem přes mobilní aplikaci EPP. Tou nás podpořili při jakémkoli pohybu - při chůzi, na kole, při tanci atp. a díky nim jsme tak získali podporu 100 000,- Kč. Tato podpora byla tentokrát směrována na vylepšení pracovních podmínek v dílně centrálního skladu Kol pro Afriku v Ostravě Koblově. Částka 46 000 Kč bude využita na novou podlahu v dílnách, na nová okna, která přes zimu budou lépe izolovat teplo a novou elektroinstalaci, která je již v havarijním stavu. Další část finančních prostředků půjde na dovybavení dílny a cca. 30 000 Kč bude investováno do koupě náhradních dílů do Gambie. 

 

 Přejít na web partnera
logo logo

Moment charity shops

Moment charity shops je pro nás velmi cenným partnerem nejen ze strany charitativních sbírek, které nás podporují finančně, ale také ze strany dobrovolnické. Velmi děkujeme!!! :-)Přejít na web partnera
logo

Česká rozvojová agenturaPřejít na web partnera
logo

Moravskoslezdký kraj

V roce 2018 podpořil Moravskoslezský kraj jednorázovou dotací převoz kol do Gambie v létě 2019, technické vybavení týmu v Ostravě a náhradní díly pro přípravu kol do Gambie.

Za podporu děkujeme.logo

H.M.N.T. Humanity, z.s.

Spolek, který vznikl na základě humanitární expedice a nadále chce systematicky propojovat cestování a pomoc potřebným. Každý z členů spolku má  má zkušenosti z projektů v různých částech světa včetně Íránu, Gambie, Iráku, Senegalu. Rádi se pouští do spolupráce s vizí humanity. Díky H.M.N.T. máme v Gambii k dispozici Forda Ranger = jahodu. Jeden ze zakládajících členů pro nás zprotředkoval darování auta.

www.hmnt.cz