V září odjedou dva kontejnery s koly od českých dárců do Gambie. 

2 kontejnery = 200 000 Kč

Podpořte se svou aktivní účastí vzdělávání dětí v Gambii.

Děti v Ostravě běžely již 2x a vyběhaly téměř 80 000 Kč!

Najděte si svého sponzora, vytiskněte si Uherské Hradiště - sponzorsky list plus potvrzení daru.pdf (179,6 kB) a přijďte si zaběhat, nebo se jen projít do Smetanových sadů v Uherském Hradišti již tuto sobotu od 12:30 - 16:00

 

Mediálním partnerem akce Běh pro Gambii v Uherském Hradišti je radio KISS 

MAPA BĚHU V UHERSKÉM HRADIŠTI

BĚH PRO GAMBII UHERSKÉ HRADIŠTĚ 22.6. 2013

Jiří Cinádr, zakladatel sběrného místa v Modré u Uherského Hradiště, člen výpravy doprovázející první kontejner s koly do Gambie...neskutečně aktivní a akční člověk...pořádá ve spolupráci s Městskými kiny Uherské Hradiště, ZŠ Čtyřlístek, ZŠ Za Alejí a Sportovní školou benefiční BĚH PRO GAMBII. Ten proběhne 22.6. 2013 od 13 hodin ve Smetanových sadech v Uherském Hradišti...V 

Kdo se může zúčastnit – Každý, kdo je ochoten pomoci, zasportovat si, pobavit se.  Nemusíte být zdatnými běžci, počet uběhnutých koleček závisí čistě na vašich silách a chuti propotit triko. A koneckonců ani běžet nemusíte, kolečka se mohou i ujít. Rozhodující není ani věk, zapojit se mohou mladí i ti s léty zkušenější. V podzimním kole v Ostravě měl nejmladší účastník 2,5 roku a nejstarší už nechal školní lavice dávno za sebou, běžel dokonce i pes, a to s regulérním startovním číslem.

Jak svou účastí pomohu – Každý běžec dostane listinu, na níž se snaží získat co nejvíce sponzorů pro svůj běh – ti se mu upíší částkou, kterou jsou ochotni zaplatit za každé uběhnuté kolečko. Oslovit může rodinné příslušníky, přítele, přítelkyni, známé, spolužáky, učitele…. A pak už záleží jen na něm, kolik koleček uběhne a k jaké částce se penízky darované jeho sponzory vyšplhají. Myšlenka akce je záměrně formulována takto, aby běžec byl motivován uběhnout co nejvíc, vyhecovat se k výkonu, zároveň aby akce spojila při sobotním odpoledni rodiny, známé, spolužáky, kteří tak aktivně stráví čas spolu se zdravým povzbuzováním. Pomohou potřebným a zároveň udělají něco pro svůj aktivnější život.

Možné je ale také zaplatit jednorázové startovné, jehož výše záleží jen na možnostech a ochotě pomoci samotných účastníků. Myšlenka akce tak sice ztrácí trochu ze svého kouzla, vytrácí se to napětí, adrenalin, ale ochota pomoci zůstává, a ta si zaslouží uznání.

Jak se mohu přihlásit –  můžeš  přihlásit na mailu behprogambii@seznam.cz nebo na facebooku www.facebook.com/events/454366774652358/ a listina pro sponzory ti bude odeslána. Nebo prostě můžeš v den konání akce přijít a přihlásit se na místě.

Kdy a kde to proběhne – Akce bude zahájena 22. 6. 2013 (sobota) ve 13:00 před kinem Hvězda ve Smetanových sadech v Uherském Hradišti, registrace začne v 12:30. Poté bude oficiálně odstartováno, zapojit do běhu se ale můžeš i později. Běhat se bude cca do 16:00, pak bude akce ukončena. Po celou dobu bude pro všechny běžce i chodce zajištěno malé občerstvení na doplnění sil a kalorií (voda, ovoce...), tak jako na regulérních běžeckých závodech.

Pokud tě naše akce oslovila, neváhej a zapoj se. Každý je vítán a každý účastník je vítězem. Vždyť ochotně pomoci, obětovat svůj volný čas, a navíc propotit triko pro někoho, kdo si momentálně sám pomoci nemůže, ale s naší pomocí se dostane ke vzdělání a pak pomůže třeba dalším mnoha dětem v Africe, to určitě stojí za tu námahu a odhodlání. A tu atmosféru, která celé akci vládne, taky nezažiješ doma na kanapi.

Samozřejmě můžete v sobotu přivézt i vysloužilé jízdní kolo, náhradní díly či nářadí a darovat je dětem.

Beh info verejnost.pdf (320516)